V okolí Lučiny se rozhodně nudit nebudete, zde je několik pozvánek na to nejzajímavější do blízkého okolí:

Národní přírodní rezervace Čertoryje

Každý, kdo zavítá na krásné louky zvané Čertoryje je unesen jejich jedinečností a krásou. Nahodile rostoucí stromy a nekonečné, druhově nesmírně rozmanité louky lákají k dlouhým procházkám.

Vaším cílem nechť je kopec Kobyla s překrásným výhledem oblast Slovácka.
Vzdálenost tam i zpět: 13 km, trasa na mapy.cz

Nebo se můžete vydat na vrchol Žalostiná s malou rozhlednou nabízející výhled na Slovensko.
Vzdálenost tam i zpět: 14 km, trasa na mapy.cz

Rozhledna Travičná

Rozhledna vznikla jakožto součást vysílače mobilních operátorů. Vyhlídková plošina leží ve výšce 33,6 metrů a dovoluje nahlédnout nad okolí stromy do údolí řeky Moravy. Jako na dlani máte na jedné straně město Strážnice, na straně druhé Lučinu a krásnou oblast Čertoryjí.

Vzdálenost tam i zpět: 5 km, trasa na mapy.cz
Informace o otvíraci době a vstupném najdete na oficiálním webu Tvarožné Lhoty.

Skanzen Strážnice – Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy

Rozsáhlý skanzen nabízí spoustu zajímavých objektů dokládajících život a způsoby obživy obyvatel jihovýchodní Moravy. Skanzen pořádá v průběhu roku řadu zajímavých tématických akcí, například Fašanky, Dožínky, Podzim na dědině či tradiční před vánoční Radujme se, veselme se.

Vzdálenost: 8 km (automobilem či na kole)
Otevírací dobu a vstupné najdete na oficiálních stránkách skanzenu.

Baťův kanál

Pokud vás začnou z procházek po krásách okolí bolet nohy, vydejte se do přístaviště ve Strážnici a pronajměte si loďku. Po hladině „Baťáku“, jak se kanálu lidově v okolí říká, se můžete prohánět od Skalice až po Kroměříž. Nic vám nebrání vydat se na vícedenní plavbu, během které proplujete spoustou plavebních komor.

Vzdálenost: 8 km (automobilem či na kole)
Mrkněte na rozcestník po Baťově kanále. Najdete zde plány přístavišť i možnosti zápůjček lodí.

Vinné sklepy Plže Petrov

Plže jsou zachovalou soustavou 63 vinných sklepů v obci Petrov u Strážnice, jejichž historie sahá až do 15. století. Sklepy mají obvykle dvě až tři navazující místnosti: první slouží k pohoštění hostů, druhá pro zpracování hroznů a třetí pro zrání a uskladnění vína. Během léta se zde pořádá spousta událostí, a to nejen souvisejících s vínem. Chcete-li si zakoupit víno od některého z místních vinařů, nezbývá, než Plže navštívit a nebát se zaklepat na pootevřené dveře. Vinaři vás rádi přivítají a rádi vám dají okoštovat svá domácí vína.

Tip na nenáročnou cyklotrasu: 25 km tam i zpět, trasa na mapy.cz