Zde najdete tipy pro zajímavé cyklovýlety v okolí lučiny. Všechny trasy máme projeté a můžete nám věřit, že poznáte to nejlepší!

Nejprve se rozcvičte na pumptracku pod hrází. Je to speciálně upravená trasa zdokonalující jezdce v technice pumpování a zlepšující fyzickou kondici i smysl pro ovládání kola.

Kuželovský mlýn

Vzdálenost 24 km, nastoupáno 600 m, trasa na Mapy.cz
Trasa vhodná pro: treková, crossová a MTB kola
Povrch: 30 % asfalt, 60 % polní/lesní cesta, 10 % lesní pěšina

Kuželovský mlýn

Kuželovský mlýn

Vašim cílem bude jeden z mála zachovalých větrných mlýnů tzv. Holandského typu. Byl postaven okolo roku 1842 a svému účelu sloužil více než sto let. Střecha je uložena otočně a natáčena dle potřeby proti směru větru. V letních měsících je mlýn otevřen každý den vyjma pondělí. Natáčela se zde také řada pohádek a filmů, inspiraci můžete načerpat na webu Filmová místa.cz.

Velká Javořina

Vzdálenost: 65 km, nastoupáno: 1 800m, trasa na Mapy.cz
Trasa vhodná pro: treková, crossová a MTB kola
Povrch: 40 % asfalt, 50 % polní/lesní cesta, 10 % lesní pěšina

Velká Javořina

Velká Javořina

Celodenní výlet uspokojí především vášnivé cyklisty, nicméně na trase se nenachází takřka žádné „vražedné stoupání“, takže trasu zvládne s větší časovou rezervou opravdu každý. Odměnou vám bude překrásný výhled z dominanty Bílých Karpat s nadmořskou výškou 970 m. n. m. Cestou zpět navíc navštívíte výše uvedený Kuželovský mlýn.

Historické město Skalica a Petrovské sklepy Plže

Vzdálenost: 36 km, nastoupáno: 530 m, trasa na Mapy.cz
Trasa vhodná pro: treková a crossová
Povrch: 70 % asfalt, 30 % polní/lesní cesta

Skalica - Rotunda sv. Jurája

Skalica – Rotunda sv. Jurája

Vydáte se z Lučiny přes obec Radějov, nenáročnou trasou až na vodní nádrž Mlýnky ležící na hranicích se Slovenskem. Dále pokračujete do města Skalica ležícího jen pár kilometrů za hranicemi. Najdete zde krásné náměstí s kostelem Sv. Michala, rotundu sv. Jurája a nedalekou kalvárii, vynechat byste neměli ani františkánský klášter. Při návratu zpět pojedete přes obec Petrov, kde se zastavíte ve vinných sklepech zvaných Plže. Zbude-li vám čas, můžete se projet z Petrova okolo Baťova kanálu do Strážnice.

Tréningová trasa pro MTB nadšence

Vzdálenost: 29 km, nastoupáno: 950 m, trasa na Mapy.cz
Trasa vhodná pro: MTB kola
Povrch: 5 % asfalt, 40 % polní/lesní cesta, 45 % lesní pěšina

MTB Trasy

MTB Trasy

Trasa pro všechny, kdo milují úzké lesní cesty, traily a singlíky. Počítejte i s porcí výškových metrů, za které budete odměněni skvělými výhledy do okolí! Navštívíte kopec Kobyla (Kobela), Šumárník s dřevěnou palisádou, Travičná s možností návštěvy rozhledny, Žerotín s kaplí a křížem a konečně Holý vrch s malou rozhlednou postavenou na jaře 2015.